
Eerste huurwoningen in de Zeeheldenwijk zijn klaar
Op donderdag 20 maart vierden Woonstichting Patrimonium en Aannemer L. Post en Zn. B.V. de oplevering van de eerste zes sociale huurwoningen in de nieuwbouwwijk Zeeheldenwijk op Urk. Het feestelijke moment werd gemarkeerd met een officiële sleuteloverdracht door Jelle Post van het bouwbedrijf aan Patrimonium.
Deze woningen zijn de eerste van het project met in totaal 56 huurwoningen die in de eerste fase van de nieuwbouwwijk Zeeheldenwijk worden gerealiseerd. Met deze woningen zet Patrimonium een belangrijke stap in het bieden van duurzame en betaalbare woningen.
Het eerste opgeleverde woningblok bestaat uit levensloopbestendige woningen, die geschikt zijn voor zowel starters als senioren. Senioren kunnen hierdoor blijven wonen ook als er zorg en ondersteuning geboden moet worden. De begane grond beschikt over een ruime slaapkamer en badkamer, terwijl de verdieping een grote tweede slaapkamer en een berging biedt. Het ontwerp van deze woningen is gemaakt door KHV Architecten uit Emmeloord. Hoekstra Installatie BV uit Urk verzorgde de elektriciteitsvoorzieningen en Urker Installateur I-Tech de verwarming en watervoorziening. De woningen zijn duurzaam gebouwd. Door de BENG (Bijna Energie Neutraal Gebouw) is het energieverbruik van de woning erg laag. Daarnaast is het ontwerp gebaseerd op lage toekomstige onderhoudskosten.
Patrimonium verwacht elke maand een nieuw woningblok op te leveren, totdat alle 56 woningen zijn voltooid. Van deze woningen zijn er 37 levensloopbestendig en 19 huurkoopwoningen voor starters.
Op dinsdag 25 maart zullen de sleutels worden overhandigd aan de eerste bewoners. Deze bewoners zijn geselecteerd uit een grote groep belangstellenden door middel van loting. Patrimonium is ervan overtuigd dat de nieuwe bewoners zeer tevreden zullen zijn met hun nieuwe woning.
Ondanks de toevoeging van deze woningen aan het huurwoningbestand, blijft het aantal woningzoekenden hoog. De 56 nieuwe huurwoningen zijn een goede stap in de extra woningen die Patrimonium wil bouwen op Urk. Daarom is Patrimonium blij met de oplevering van de eerste sociale huurwoningen in deze wijk.